Çevre Politikamız

Anasayfa Kurumsal Çevre Politikamız

Otomotiv ve Tarım sektörü başta olmak üzere tüm sektörlere, plastik enjeksiyon parça üretimi ve montaj faaliyetleri gerçekleştiren firmamız; Üst yönetimin liderliğinde tüm çalışanlarının ve paydaşlarının katılımıyla çevreye duyarlılığı ilke edinerek üretim ve hizmet etkinliklerinin tüm aşamalarında çevreye zarar verebilecek her türlü olumsuzlukları belirleyip, Çevre Yönetim Sistemi ve mevzuatları referans alarak çalışmayı ve katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Hedeflerimizi gerçekleştirmek için;

  • Çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın katılımıyla, teknolojik gelişmeleri takip ederek tecrübe ve bilgi birikimimiz ışığında çevre performansını arttırmak için çevre yönetim sistemini sürekli iyileştirmeyi,
  • Faaliyet gösterdiğimiz alanda yasal ve özel şartları kapsayan uygunluk yükümlülüklerini yerine getirmeyi,
  • Enerji, hammadde ve doğal kaynakların verimli kullanılmasını sağlayacağımızı,
  • Kirliliğin önlenmesini ve faaliyetlerimizde atık oluşumunu azaltmayı, geri dönüşümü ve geri kazanımı desteklemeyi,
  • Firma olarak tüm faaliyetlerimiz ile ekolojik dengeye zarar vermeyeceğimizi,
  • Sürekli eğitim yoluyla çalışanlarımızın yetkinlik ve bilinç seviyesini artırarak farkındalık yaratmayı taahhüt ederiz.

MELİH PLASTİK - KALIP METAL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

1997 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren Melih Plastik, Bursada plastik enjeksiyon ve kalıp hizmetleri sunmaktadır.

20 YILLIK TECRÜBE

20 yıllık tecrübe ile uzmanlaştığımız kalıp plastik sektöründe imza atttığı kaliteli ve güvenilir projelerle ismini ve sektördeki yerini daima sağlamlaştırarak, yurt içinde kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarına karşı taahhüt ettiği tüm bu projeleri başarıyla yürütmektedir.

MODERN İMALAT

Melih Plastik, gelişmiş ve modern makine parkuru ile termoplastik enjeksiyon kalıplama yöntemi ile Otomotiv, İnşaat Mobilya ve Büro plastikleri ve kauçuk ürünler üretmekte olup ayrıca bünyesindeki kalıphanesi ile üreteceği parçaların kalıplarını yapma yeteneğine sahiptir.

TEKNİK PERSONELİMİZ

Profesyonel teknik personelimiz tarafından firmamızın uzmanlık alanına giren konularda, yeni sistemler oluşturulması veya mevcut sistemlerin verimliliğinin arttırılması için analizler yapılması, uygun teknolojiler kullanılarak proje geliştirilmesi ve proje takibi hizmetleri verilmektedir.